Kısaca Alarge

Alarge, günümüzde görevine Yıldız Teknik Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği’nde öğretim görevlisi olarak devam eden Prof. Dr. Ahmet Koyun tarafından 1997 yılında kurulmuştur. 2014 yılından günümüze ise Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde Ar-Ge Merkezi unvanı ile mühendislik dallarından makine, elektrik – elektronik ve yazılımı birleştirerek mekatronik temelli bilimsel araştırmalara dayanan yüksek kaliteli ve ileri teknolojiye sahip yerli üretim laboratuvar test cihazları tasarlamakta ve üretmekte olan bir araştırma geliştirme (Ar-Ge) şirketidir.

Alanlarında uzman, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam eden mühendisler ile birlikte kuruluşundan beri binden fazla yerel müşteri ile çalışarak kendini kanıtlayan Alarge, küresel çapta ise 18 farklı ülkedeki test enstitüleri, boru üretim, geri dönüşüm ve plastik firmalarının test laboratuvarları için yenilikçi yaklaşımlar sunmakta, firmaların ihtiyaçlarını karşılayan çözümler üretmekte ve güvenilir test cihazları sağlamaktadır.

Ülkemizin geleceği için önemli gördüğümüz gençlerimizin tecrübe sahibi çalışanlar ile ortak projelerde görev almaları sonucunda iş hayatına yeni girmekte olan mühendis ve teknisyenlere tecrübeli çalışanların bilgilerini aktardığı, eğitimler verildiği bir yapıda bulunuyoruz.

Bir şirket olmanın yanı sıra değer verdiğimiz genç nüfusu da imkanlarımız el verdiği sürece aramıza dahil ederek bir araştırma, geliştirme ve eğitim kurumu yapısını ortaya koymaktayız.

 

Bilimsel çalışmalardan ve bilimsel yöntemlerden de faydalanarak kendilerini hem uygulama hem de bilimsel yönlerden geliştiren gençlerimizi farklı endüstrilerde de gerçek tanımıyla mühendislik yapabilecekleri ve yapacakları şekilde iş hayatına kazandırıyoruz ve toplumsal gelişmemiz ve kalkınmamız için aracılık ediyoruz.

Enstitü Hayalimiz